Szkoła Podstawowa nr 10

im. Izabeli Branickiej w Białymstoku

tablica1  tablica3

Mózg jest w stanie zrozumieć i przetworzyć informacje, które są dla niego czytelne i wsparte prostym, symbolicznym obrazem. Łatwiej zapamiętać jest też to, co jest niezwykłe, wyraziste. Dlatego też w naszej szkole pojawiły się tablice, które prezentują techniki pomocne w wizualizacji zagadnień językowych, zwiększające skuteczność zapamiętywania i zrozumienia słownictwa i gramatyki wprowadzanych na lekcjach języka angielskiego. Zachęcamy do śledzenia i stosowania w praktyce.

Można poćwiczyć wybrane zagadnienia - wystarczy zeskanować telefonem kod QR, który przeniesie Cię do ćwiczenia interaktywnego.

Są też wskazówki przed egzaminem ośmioklasisty

Zachęcamy do nauki słownictwa poprzez literoobrazy, które w litery zapisanego słowa mają wpisane jego znaczenie oraz kaligramy, czyli graficzne zapisy literami kształtu i znaczenia słów, które chcemy zanotować. Mile widziane własne pomysły.

tablica4  tablica5  tablica2

 

   

 

 

 

 

 

  synergia logo

 

certyfikat.jpg

 

dyplom

 

trzymaj formę

 

Rozzpiewany Bialystok

 

plakat_duży.png

 

agmar

 

 

wychowawca2

 

bat2

 

SzkolapamietaLOGOTYP

 infolinia GOV 1

 

nivea

 

 

SKS tabliczka 1 Copy

facebook_page_plugin