Szkoła Podstawowa nr 10

im. Izabeli Branickiej w Białymstoku

 

10 czerwca 2022 roku wyruszyliśmy przez magiczne tereny Puszczy Białowieskiej w kierunku "Bobrowej Zagrody". Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym rozpoczęliśmy od zajęć kulinarnych: poznaliśmy tajniki wypieku chleba, wyrabiania twarogu ze świeżego mleka i ubijania ekologicznego masła. Kiedy nasz chleb rósł w blaszkach i czekał na włożenie do pieca, my upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Następnie uczyliśmy się tkać na krosnach i kosić trawę. Potem młóciliśmy zboże cepami i uruchomiliśmy prawdziwe żarna, aby mieć mąkę.

Wspinaczki na linie, wyścigi rydwanami, chodzenie w nartach, strzelanie z łuku i przeciąganie liny skutecznie umilały nam czas oczekiwania na degustację.

A ta była wyborna! Wypieczony chleb, świeży biały ser, babka drożdżowa z domowymi powidłami i ubitym przez nas masłem smakowały wyśmienicie po zabawach spędzonych na świeżym powietrzu.

Bobrowa zagroda

 

   

 

 

 

 

 

  synergia logo

 

certyfikat.jpg

 

dyplom

 

trzymaj formę

 

Rozzpiewany Bialystok

 

plakat_duży.png

 

agmar

 

 

wychowawca2

 

bat2

 

SzkolapamietaLOGOTYP

 infolinia GOV 1

 

nivea

 

 

SKS tabliczka 1 Copy

facebook_page_plugin