sala lekcyjna przygotowana do warsztatów

Dnia 3.11. 22r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt.: "Zacznijmy razem... - sztuka konstruowania gier". Prowadziła je pani Eliza Siemieńczyk. Uczestnikami zajęć były dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Uczniowie, wspólnie z nauczycielem, wykonali pierwszą grę -  ścigankę, a później w nią zagrali przestrzegając obowiązujących w niej reguł.

Podczas warsztatów uczniowie:

- uczyli się panowania nad sobą, także w sytuacjach kiedy nie wszystko przebiega po mysli,

- wyrabiali refleks i szybką orientację w tym, co jest aktualnie ważne do osiągnięcia celu,

- kształtowali umiejętności interpersonalne, ważne dla zgodnego współdziałania w grupie,

-rozwijali pamięć, mowę i myślenie,

- doskonalili umiejętności matematyczne.

uczniowie pracują nad grą

uczniowie grają w zaprojektowaną przez siebie grę

uczniowie prezentują swoją grę

Gra, którą dzieci same zbudowały, była dla nich niezwykle atrakcyjna.  Z pasją tworzyły różne warianty tej gry i z wielkim zapałem negocjowały z partnerem reguły, które będą je obowiązywać. Wymyślały różnorodne pułapki i premie po to, aby rozgrywka była interesująca. Nie było mowy o nudzie. Emocjom nie było końca. Śmiech i ogólna radość gościła na twarzach uczniów.  Na koniec wszyscy sobie pogratulowali wygranej, przegranej, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy.

certyfikat placówki rozwijającej talenty

dyplom dla szkoły za zajęcie trzeciego miejsca w rankingu białostockich szkół podstawowych w 2021 roku

logotyp z napisem trzymaj formę

logotyp z napisem rozśpiewany Bialystok