przyroda"...i szumów leśnych słuchać, i ku gwiazdom oko

podnosić, kołującym srebrnie i wysoko."

K. I. Gałczyński

Mamy powody do dumy! Po raz kolejny uczennice z naszej szkoły zostały docenione przez znawców poezji. Tym razem Iga Łupińska i Karolina Snarska z klasy II e oraz Izabela Trykozko z klasy III c pod okiem Pani Doroty Burel przygotowywały się do udziału w X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. "Przyroda poezją i prozą pisana", który odbył się 20 marca 2015 r. w VII LO w Białymstoku. Był on adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych obdarzonych zdolnościami recytatorskimi i zainteresowanych problematyką ekologiczną.

Uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom zarówno pod względem interpretacji, jak i pod kątem doboru utworów, niemniej to właśnie naszym uczennicom udało się oczarować jury.
Iza Trykozko wywalczyła zaszczytne I miejsce, recytując "Rozmowę z kamieniem" Wisławy Szymborskiej, a Iga Łupińska otrzymała wyróżnienie za "Babcię na wiosnę" Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej. Radości nie było końca! Wzajemne wsparcie i szczere gratulacje utwierdziły nas w przekonaniu, że tworzymy prawdziwy zespół!
           W czasie przerwy przewidzianej na obrady juty i słodki poczęstunek uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć szkołę i  usłyszeć cenne informacje na jej temat prosto od licealistów. Ta miła wyprawa zakończyła się późnym popołudniem, ale nikt z nas nie odczuwał ani zmęczenia, ani złości, wszak wracałyśmy do domu z dyplomami i nagrodami za zaszczytne miejsca...

Uczestniczki konkursu