W drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 wychowawcy świetlicy wraz z podopiecznymi realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury". Celem projektu było wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia. Uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego nas świata i potrzebę ochrony przyrody. Rozwijanie zdolności manualnych oraz nawiązanie współpracy miedzy placówkami w całej Polsce.

Realizowaliśmy następujące zadania:

I. Świetliczaki poznają Polskę - "Legenda o założeniu miasta Białystok" - galeria prac; Krajobrazy Polski - galeria prac; nauka piosenki o Polsce "Chociaż Białystok ..."

II. Świetliczaki stają się obrońcami przyrody - stworzenie gry "Memory" - rośliny i zwierzęta objęte ochroną w Polsce, turniej "Mistrza Memory"; prezentacja multimedialna dotycząca najbliższego rezerwatu; ułożenie krzyżówki przyrodniczej.

III. Świetliczaki ruszają na podbój Kosmosu - Układ Słoneczny - zbiorowa praca plastyczna, duży plakat; rakieta kosmiczna z papierowej rolki; projekcja bajki "Gwiazda Kopernika".

IV. Świetliczaki są eko - recyklingowa orkiestra; konkurs wiedzy ekologicznej - segregowanie śmieci; "Gazeciaki" - praca plastyczna wykonana techniką kolażu.

Białystok 10 1