Szkoła Podstawowa nr 10

im. Izabeli Branickiej w Białymstoku

 

W drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 wychowawcy świetlicy wraz z podopiecznymi realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury". Celem projektu było wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia. Uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego nas świata i potrzebę ochrony przyrody. Rozwijanie zdolności manualnych oraz nawiązanie współpracy miedzy placówkami w całej Polsce.


Realizowaliśmy następujące zadania:


I. Świetliczaki poznają Polskę - "Legenda o założeniu miasta Białystok" - galeria prac; Krajobrazy Polski - galeria prac; nauka piosenki o Polsce "Chociaż Białystok ..."


II. Świetliczaki stają się obrońcami przyrody - stworzenie gry "Memory" - rośliny i zwierzęta objęte ochroną w Polsce, turniej "Mistrza Memory"; prezentacja multimedialna dotycząca najbliższego rezerwatu; ułożenie krzyżówki przyrodniczej.


III. Świetliczaki ruszają na podbój Kosmosu - Układ Słoneczny - zbiorowa praca plastyczna, duży plakat; rakieta kosmiczna z papierowej rolki; projekcja bajki "Gwiazda Kopernika".


IV. Świetliczaki są eko - recyklingowa orkiestra; konkurs wiedzy ekologicznej - segregowanie śmieci; "Gazeciaki" - praca plastyczna wykonana techniką kolażu.

 

Białystok 10 1

   

 

 

  synergia logo dyplom

 

trzymaj formę

 

agmar

 

Rozzpiewany Bialystok

 

wychowawca2

 

bat2

 

SzkolapamietaLOGOTYP

 infolinia GOV 1

 

nivea

 

 

SKS tabliczka 1 Copy

facebook_page_plugin