11listopada Na początku roku szkolnego Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku ogłosił konkurs na projekt pt. "Dobro to norma – bądź NORMALNY". Uznanie komisji uzyskał pomysł członków Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego w naszej szkole.

Swój projekt wolontariusze nazwali "Terapia dobrem". Jego realizacjię zaplanowano wspólnie z wychowankami internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Białymstoku, z którym nasi uczniowie współpracują od kilku lat.

Do tej pory zrealizowane zostały dwa z czterech modułów.

20 listopada wolontariusze zaprezentowali montaż słowno – muzyczny podczas "Wieczoru patriotycznego". Wychowankom ośrodka w obrazowy sposób przedstawione zostało jedno z najważniejszych świąt w historii naszej Ojczyzny- 11 listopada.

Podopiecznym SOSW wręczono biało – czerwone kotyliony wykonane wcześniej przez wolontariuszy w szkole.

Gimnazjaliści przygotowali krótką prezentację multimedialną na temat naszych symboli narodowych, zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne oraz inscenizację teatralną. Uczennica klasy III d, Gabrysia Górska prowadząca spotkanie, bardzo szybko nawiązała kontakt z odbiorcami. Zadawała pytania, prowadziła dialog. Zarówno nasi uczniowie, jak i wychowankowie ośrodka otrzymali porcję patriotycznych wzruszeń.

pastorałki

14 grudnia po raz kolejny wolontariusze odwiedzili swoich przyjaciół z ośrodka. Tym razem z zupełnie inną inicjatywą. Zorganizowali "Wieczór kolęd i pastorałek". Nasze uczennice zaprezentowały całą gamę znanych, mniej znanych i autorskich kolęd i pastorałek, rozśpiewując – w świątecznym nastroju – wszystkich uczestników.

W II semestrze planowana jest realizacja kolejnych dwóch modułów projektu.