Szkoła Podstawowa nr 10

im. Izabeli Branickiej w Białymstoku

           W dniach 3 - 7 czerwiec 2019 r. trwał Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom. Uczniowie klasy 1 b wzięli udział w inauguracji BTCD, która odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Podczas inauguracji Goście Honorowi czytali fragmenty książki panlogo NPRCa Tomasza Samojlika o przygodach żubra Pompika. Uczniowie klas 8 i 3 gimnazjalnych przygotowali inscenizację bajki - samograjki „Noc u Wedla” oraz wiersz Adama Asnyka „Słońce”, natomiast klasa 7 przedstawiła teatrzyk kukiełkowy „Mały Książę”. Czytana była „Lokomotywa” w języku arabskim oraz „Konik Garbusek” w języku rosyjskim. Podczas czytania książek prowadzono również konwersację w języku rosyjskim, hiszpańskim i francuskim. Dzieci ze świetlicy szukały prezentów na terenie szkoły. Gościem szkoły była pani Olga Topolewska, pracownik Centrum Edukacji Nauczycieli, która przedstawiła uczniom klasy 4 prezentację o niezwykłych książkach. Dzieciom ze świetlicy czytała również pani Małgorzata Augustyniak, a wychowawcy klas 1 – 2 rozpoczynali dzień od przeczytania fragmentu dowolnej książki. Tydzień był pełen wrażeń, dawał radość zarówno słuchającym jak i czytającym.

 

20190603 141658SDC11025

 

 

 

 trzymaj formę

 

Kal

 

 

dzwonki5

 

  

librus

 

 

lpp

 

 

pah

 

 

 

ibe

 

 

 

szkola przyjazna1

 

 

agmar

 

Rozzpiewany Bialystok

 

facebook_page_plugin