We wtorek, 8 października, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Evencie lekkoatletycznym "Zacznij od Lekkiej", który odbył się w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie. Dziękujemy organizatorom za świetną, sportową zabawę i mile spędzony czas.


Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wykazania się pomysłowością i kreatywnością twórczą w kolejnej edycji konkursu z języka angielskiego:
"Naukę słówek wspomagamy poprzez literoobrazy i kaligramy".

Szczegóły w regulaminie konkursu:
Na początku października, po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole dzień patronki szkoły - Izabeli Branickiej. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w grze edukacyjnej w Muzeum Wojska Polskiego oraz w zajęciach w Centrum Zamenhoffa, zwiedzali wnętrza Pałacu Branickich w Białymstoku i Muzeum Farmacji, gdzie także odbyły się zajęcia laboratoryjne. Siódmioklasiści zostali oprowadzeni po Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. W szkole odbyły się również warsztaty "Historia pisma i kodowanie", przeprowadzone przez nauczycieli z Białostockiego Centrum Edukacji, podczas których szóstoklasiści mogli zapoznać się z najstarszymi technikami pisarskimi i system znaków, uczyli posługiwać się pismem klinowym, spróbowali pisać piórem ptasim i trzciną. Fotorelacja z obchodów tego dnia jest dostępna na Facebooku szkoły.



26 września w naszej szkole, ponownie było kolorowo, gwarno i smacznie za sprawą obchodów Dnia Języków Obcych. Wzorem lat ubiegłych, klasy 4 - 8 wylosowały państwa, które zaprezentowałay na swoich stoiskach. Mogliśmy dowiedzieć się o wielu ciekawych faktach dotyczacych tradycji i kultury prezentowanych krajów, uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach i quizach, podziwiać narodowe stroje, a także degustować regionalne potrawy poszczególnych państw. Zaangażowanie i kreatywność całej społeczności szkolnej również w tym roku były na bardzo wysokim poziomie. Wyniki na najciekawsze stoisko juz wkrótce, a tymczasem zapraszamy na fotorelację na Facebook szkoły.

23 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z dwukrotną finalistką igrzysk olimpijskich, halową mistrzynią świata, mistrzynią uniwersjady, brązową medalistką mistrzostw świata Kamilą Lićwinką. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja, kadra wychowania fizycznego, a przede wszystkim uczniowie wraz z nauczycielami. Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Na zakończenie, ku zadowoleniu, dzieci Pani Kamila rozdała swoje zdjęcia z autografami. Dziękujemy Pani Kamilo za spotkanie i miło spędzony czas.















