Uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy zawitali do szkolnej biblioteki. Zapoznali się z zasadami wypożyczania książek w czasie pandemii oraz z różnorodnym księgozbiorem. Mogli wypożyczyć książkę, a na pamiątkę dostali piękne zakładki wykonane przez starszych kolegów.

Inscenizacja „Bajki o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina przygotowana została przez uczniów kl. 6a . Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 1- 3 naszej szkoły 1 października 2021r.

Uczniowie kl.6a przygotowali inscenizację „Bajki o rybaku i rybce” A.Puszkina. Przedstawienie mogły zobaczyć klasy I-III. Dziecięca publiczności, która z zapartym tchem śledziła losy biednego rybaka i jego złośliwej żoneczki, nagrodziła gromkimi brawami występ młodych adeptów sztuki aktorskiej. A byli nimi:

Adam Mojsak, Natalia Lubecka, Kasia Zawistowska, Dawid Rusilowicz, Krzysztof Podgórski.

Piękne dekoracje przygotowała Natalia Lubecka, natomiast stroje i rekwizyty były zorganizowane przez cała ekipę.

konkurs Mistrz Czytania

Cieszy nas bardzo, że są uczniowie, którzy już na wczesnym poziomie kształcenia posiedli umiejętność starannego i pięknego pisania. Jest to godne podziwu, zwłaszcza w dobie powszechnej komputeryzacji, gdzie sztuka pięknego pisania staje się anachronizmem.
Również wśród uczniów klas 1- 3 wielu opanowała technikę pięknego czytania. Przeważnie są to nasi stali czytelnicy.
Czytanie i pisanie to wyróżniki człowieka kulturalnego.

Oto listy nagrodzonych uczniów.

Konkurs „Mistrz Czytania”

Jakub Gierałtowski 3b
Łucja Dziemianko 3b

Nagrodzeni Mistrzowie Czytania i Kaligrafiikonkurs Mistrz Kaligrafii

Nasza szkoła wzięła udział w pierwszej edycji nowej akcji „Rozczytany Białystok”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 1-3.
Zapoznali się oni na lekcjach i w plenerze z fragmentami książki Agnieszki Suchowierskiej pt. „Miasto ze Złotym Sercem” .
Lektura okazała się bardzo ciekawa i wielu uczniów było zainteresowanych jej wypożyczeniem i przeczytaniem w całości. Autorka w niezwykle interesujący i barwny sposób przybliża dzieje Białegostoku, jego mieszkańców, pokazując jak bardzo różnorodny kulturowo był Białystok.

Wychowawca czyta książkę swojej klasie Uczennica czyta swoim koleżankom i kolegom Klasa 2 b z książką w plenerze miejskim

synergia logo dyplom