Nasi najlepsi czytelnicy z klas 1 - 3 ,którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczoweJak co roku uczniowie klas 1 – 3 mieli okazję wziąć udział w szkolnym konkursie czytelniczym. Pierwszoklasiści zmierzyli się tekstem „Bajki krasnoludka Bajkodłubka”, drugoklasiści – z „Cukierku, ty łobuzie”, zaś trzecioklasiści – z tekstem „Dziadek i niedźwiadek”.

Emocji było co niemiara, gdyż każdy uczestnik starał się wypaść jak najlepiej, a z tego wynikały czasami kłopoty z bezbłędnym przeczytaniem tekstu.

Jednakże znaleźli się i tacy, którym trema niestraszna. Ujawnili swe talenty lektorskie. Słuchanie ich było prawdziwą przyjemnością. Cieszymy się, że w dobie internetu książka drukowana znajduje uznanie w oczach młodego czytelnika.

Najlepsi otrzymali  dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oto lista nagrodzonych osób:

KLASA 1

Robert Filas kl. 1 c

Maria Jakubowska kl. 1 a

Katsiaryna Kukushkina kl. 1

KLASA 2

Lena Poświata kl. 2 b

Tomasz Jarmołowicz kl. 2 a

Zuzanna Sobolewska kl. 2 b

KLASA 3

Piotr Mikulicz kl. 3 a

Julia Zajko kl. 3 a

W dniu 21 02.22r., który jest Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, w szkolnej czytelni odbył konkurs dla uczniów klas czwartych „Wierszyki, które plączą języki”. Śmiałkowie zmierzyli się z tekstami naszpikowanymi trudnymi w wymowie wyrazami typu; „trzebić chaszcze”, „trzcina”, „wszczynać sprzeczkę” itp. Na szczęście nikomu język nie zaplatał się w supełek.
W ocenie jury najlepiej z zadaniem poradziły sobie dwie uczennice: Alicja Gogolewska kl. 4a i Maja Piwowarczyk kl.4b.

Serdecznie gratulujemy!

Alicja stanęła przed wielkim wyzwaniem przeczytania tekstu, który mógłby zaplątać język nawet dorosłemu, ale nie jej. Próba sił z tekstem naszpikowanym "ostrymi" słówkami. Jednak Maja dzielnie sobie poradziła

W październiku 2021r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego. Tegoroczny temat brzmiał: „ Zawody w przysłowiach i powiedzeniach”.

Uczniowie klas drugich i trzecich wykonali bardzo ciekawe prace. Największym powodzeniem cieszyło się przysłowie: „Gdzie kucharek sześć, tam nie ma  co jeść” oraz  „Szewc bez butów chodzi”.

Pojawiły się również mniej znane powiedzenia, takie jak: „Jeden przy pługu, a siedmioro z łyżką”, czy „Dobra gospodyni dom wesołym czyni”.

Nagrodzono i wyróżniono  prace, które wykonane zostały ze szczególną starannością oraz w sposób oryginalny zilustrowały wybrane przysłowie/powiedzenie.

Lista nagrodzonych uczniów

1. Emilia Ciesnowska SP 20
  2. Weronika Łabowicz SP 20
  3. Rafał Zawistowski SP 10
  4. Wojciech Ignatowicz SP 20
  5. Laura Łapinska SP 24
  6. Zofia Dmitruk SP 10
  7. Julian Sosnowski SP 22
  8. Marcelina Potapczyk SP 22

Lista uczniów wyróżnionych

1. Zuzanna Zembrowska SP 50
  2. Michalin Klempert SP 49
  3. Natalia Wolodko SP 10
  4. Anastazja Cyrkun SP 50
  5. Alicja Popko SP 20
  6. Wiktoria Wysocka SP 20
  7. Daria Bogucka SP „Pietrasze”
  8. Laura Pietrzykowska SP 20
  9. Malgorzata Jarmocik SP 50
  10. Barbara Sołowiej SP 47
  11. Oliwia Zinkiewicz SP 22
  12. Karol Nosorowski SP 8

Wyróżnionym i nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!!

prace uczniówPracy naszych uczniów

Uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy zawitali do szkolnej biblioteki. Zapoznali się z zasadami wypożyczania książek w czasie pandemii oraz z różnorodnym księgozbiorem. Mogli wypożyczyć książkę, a na pamiątkę dostali piękne zakładki wykonane przez starszych kolegów.

certyfikat.jpg

dyplom