W ramach projektu „Aktywna świetlica. Miejsce pełne pomysłów. Edycja I: Polska od A do Z” uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa miasta Białystok przez wysłuchanie Legendy o Białymstoku. Uczestnicy poznali również wiele ciekawostek o naszym mieście, grając w grę planszową „Poznaję Białystok z patronem miasta” oraz grę rodzinną „Odkryj Białystok”. Następnie w zespołach, stworzyli plakaty prezentujące najciekawsze, symboliczne elementy przestrzeni miasta, które identyfikują miejsca, obiekty i najważniejsze postacie Białegostoku.


W szkolnej świetlicy odbyło się ślubowanie na świetliczaków, podczas którego pierwszoklasiści mieli okazję lepiej się poznać i wspólnie spędzić czas. Jednym z zadań było wykonanie plakatu, na którym każdy z uczniów namalował, co najbardziej lubi robić w świetlicy. Zabawie towarzyszyły również tańce animacyjne, które dostarczyły mnóstwo radości i energii. Głównym punktem wydarzenia było uroczyste złożenie ślubowania przez dzieci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali odznakę „Super Świetliczaka” oraz słodką nagrodę, co wywołało wiele uśmiechów.




W roku szkolny 2024-2025 świetlica szkolna bierze udział w programi "Aktywna Świetlica. Miejsce pełne pomysłów". Program ma za zadanie dostarczyć konkretne pomysły i propozycje zajęć na cały rok szkolny, możliwe do zrealizowania w warunkach świetlicowych. Edycja programu w roku szkolnym 2024/2025 o tytule „Polska od A do Z” to zaproszenie uczniów do okrywania ciekawych i inspirujących, mniej i bardziej znanych, miast, rejonów i zakątków Polski, a także związanych z nimi tradycji oraz kultury. Zadania opracowane zostały według liter alfabetu - od A do Z. Każdej literze odpowiada inne zadanie związane z konkretnym rejonem lub miejscem.
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Świetliczaki na tropie ... przysłów".

W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie... przysłów. Co dwie głowy to nie jedna" uczniowie w kilkuosobowych zespołach wykonywali różnorodne zadania związane z ekologią z okazji Dniem Ziemi: przygotowywali plakat (Dzień Ziemi), rozwiązywali krzyżówkę (hasło: ekologia), uczyli się prawidłowej segregacji odpadów, wykonywali lapbooka - Dzień Ziemi.












