uczniowie zwiedzający Pałac Branickich386556761_701146542031669_3101484827886024380_n.jpgpiątoklasiści zwiedzają Muzeum Wojska Polskiego

Na początku października cała społeczność szkolna obchodziła dzień patronki szkoły - Izabeli Branickiej. Z tej okazji uczniowie odbywali rajdy piesze po Białymstoku śladami Branickich, uczestniczyli w warsztatach edukacujnych w Muzeum Wojska Polskiego, zwiedzali wystawę "Wojskowe pamiątki", uczestniczyli w zajęciach "Tajemniczy portret" w Ratuszu, a także w zajęciach, na których własnoręcznie wykuwali swoje "nieśmiertelniki", zwiedzali Pałac Branickich w Białymstoku i w Choroszczy, tworzyli własne buławy, symbol władzy hetmańskiej. Najmłodsi uczniowie wykonywali portrety Izabeli Branickiej lub prace plastyczne Pałacu Branickich. Pełna fotorelacja z obchodów tego dnia jest dostępna na Facebooku szkoły.

uczniowie klasy 5a podczas rajdu śladami Branickichuczniowie klasy 8 na warsztatach w pałacu Branickich w Choroszczytrzecioklasiści na dziedzińcu Pałacu Branickich