Szkoła Podstawowa nr 10

im. Izabeli Branickiej w Białymstoku

uczniowie na turnieju szachowymmedale i puchary turniejowe

Za nami I Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku, który odbył się 14 kwietnia na sali gimnastycznej w naszej szkole, zorganizowany we współpracy z Chess Event TM. Impreza zgromadziła blisko 140 zawodników ze szkół podstawowych i przedszkoli i była to okazja do integracji rodzinnej oraz wspólnego i pożytecznego spędzenia czasu wolnego od nauki, w przyjaznej atmosferze. Celem turnieju była nie tylko popularyzacja edukacji szachowej w szkołach, ale również wyrabianie zamiłowania do wysiłku umysłowego, rozwijania zmysłu twórczego, intuicji, analitycznego myślenia oraz podnoszenie poziomu odporności na sytuacje stresowe i umiejętności radzenia z nimi. Turniej stworzył także możliwość zdobycia kategorii szachowych, z czego skorzystało 49 młodych szachistów. Uczestnicy rywalizowałi w dwóch grupach wiekowych: szkolnej i przedszkolnej. Pośród 98 szachistów naszą szkołę reprezentowało 35 uczniów. W kategorii szkolnej zwycięzcą turnieju został Szymon Puszko, reprezentujący MUKS "Stoczek 45" Białystok z dorobkiem 6 punktów. Uczeń klasy 5 a, Piotr Mikulicz uplasował się na drugim miejscu, zdobywając również 6 punktów. Trzecie miejsce przypadło Arkadiuszowi Kalinowskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Hajnówce, który zdobył 5 punktów.

W klasyfikacji dziewcząt na podium uplasowały się: na pierwszym miejscu - Płońska Julia, na drugim - Płońska Klaudia, obie reprezentujące MUKS "Stoczek 45" Białystok, zaś na trzecim miejscu - Ostrowska Agata, reprezentująca MDK Białystok.

W klasyfikacji uczniów SP10 na podium uplasowali się: I miejsce - Mikulicz Piotr (kl. 5a), II miejsce -  Downar Dominik (kl. 4c)II miejsce - Rożkiewicz Jan (kl. 2a)

W grupie przedszkonej wzięło udział 36 przedszkolaków, z czego 13 szachistów zdobyło 5 lub 4 kategorię. Zwycięzcą turnieju w tej kategorii został Adam Szpakowicz zdobywając 6 punktów. Drugie miejsce przypadło  Jakubowi Ostrowskiemu z dorobkiem 5 punktów. Na trzecim miejscu uplasowł się Michał Zaremba, zdobywając 4.5 punktów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym szachistom oraz organizatorom za udział i wsparcie. Wierzymy, że kolejne turnieje szachowe będą równie udane i pełne pasji.

partia szachowa turnieju435660942_2250248541981362_2385372771069713989_n.jpguczniowie ustawiają pionki na szachownicy

synergia logo

certyfikat placówki rozwijającej talenty

dyplom dla szkoły za zajęcie trzeciego miejsca w rankingu białostockich szkół podstawowych w 2021 rokuOdznaka_3.png