Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas składania życzeń i wysyłania kartek świątecznych. W ramach przedświątecznych przygotowań i w trosce o pielęgnowanie tak pięknej tradycji wszyscy uczniowie klasy II f włączyli się w realizację międzyszkolnej wymiany pocztówek świątecznych. Ich zadaniem było przygotowanie spersonalizowanych kartek z życzeniami, które następnie zostały wysłane do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu. Trafiły one do rąk uczniów klasy 4 a, którzy również przygotowali cudownie kolorowe świąteczne pocztówki dla naszych gimnazjalistów.

Międzyszkolna poczta świąteczna sprawiła uczniom obu szkół mnóstwo radości, umożliwiła nawiązanie kontaktu z inną placówką, a także zmotywowała wszystkich do włączenia się w przedświąteczne przygotowania.

„Wysyłanie kartek to piękna tradycja, którą musimy pielęgnować, bo  coraz mniej jest osób, które wysyłają życzenia świąteczne tradycyjną pocztą. A przecież nawet najciekawszy sms, mms, e-mail czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, samodzielnie przygotowanej świątecznej kartki” – tymi słowami pocztówkową akcję podsumował uczeń klasy II f.

Ze świątecznymi pozdrowieniami

D.B.