moi przyjaciele z literkowa

W roku szkolnym 2022/2023 w klasach I-III rozpoczęliśmy innowacyjne nauczanie ortografii polegające na wykorzystaniu metody Kolorowej Ortografii, której twórcą jest Lesław Furmaga. Prowadzone zajęcia w znacznej mierze opierają się na programie nauczania ortografii Pani Renaty Pasymowskiej „Moi Przyjaciele z Literkowa” i stworzonych przez autorkę pluszowych liter: Żarusia, Porządnisia, Próżniaka, Otwartusia, Hałasusia, Cichusia i Wyjątkusia. W czasie zajęć ogromne znaczenie ma twórcza aktywność uczniów. Działania obejmują m.in. integrację treści językowych z plastycznymi i teatralnymi. Mamy nadzieję, że nauka poprzez przeżywanie, działanie, doświadczanie i eksperymentowanie z barwą, kształtem, fakturą przyczyni się do lepszego zapamiętania reguł ortograficznych i pisowni trudnych wyrazów.

kolorowe literkitrzecioklasiści z przyjacielami z literkowazilustrowane dyktando z rz i ó

certyfikat placówki rozwijającej talenty

dyplom dla szkoły za zajęcie trzeciego miejsca w rankingu białostockich szkół podstawowych w 2021 roku

logotyp z napisem trzymaj formę