W Orzeszkowie - 9 km od Hajnówki,20180507 092530 resized uczniowie klas pierwszych spotkali się z bohaterami jednej z najpopularniejszych bajek. Z bliska zobaczyli jak wyglądała chatka Baby Jagi. Po wypowiedzeniu zaklęcia przekonali się jak mieszkała i czym zajmowała się na co dzień.

Wszyscy wspólnie gotowali zupę z lizaków. Można było sprawdzić czy ciepło jest w piecu i czy wygodne posłanie miała Baba Jaga. Wielką trwogę przeżywały dzieci na wadze kłamstwa, bowiem nie dało się ukryć, kto jest największym kłamczuchem.

Podczas warsztatów uczniowie poznali tajniki wypieku pysznych pierników, które potem samodzielnie udekorowali.

Pogoda dopisała i na zakończenie wszyscy upiekli kiełbaski w prawdziwym ognisku.

Zdjęcia wkrótce w Galerii

dzwonki5