2 izabela branicka

W ramach Festiwalu Sztuk Dawnych – Imieniny Izabeli Branickiej Publiczne Gimnazjum nr 3 zorganizowało konkurs literacki „Izabela Branicka”. Konkurs adresowany był do uczniów białostockich gimnazjów. Do organizatora wpłynęło 14 prac – opowiadań, których bohaterką była Izabela Branicka.

Jury w składzie: p. Andrzej Lechowski, p. Maryla Boćkowska i p. Łukasz Zabielski wyłoniło najlepsze prace, a ich autorom nagrody wręczył 17.11.2015 r. w czasie Wieczoru Historycznego w Muzeum Podlaskim w Białymstoku przewodniczący jury pan dyrektor Andrzej Lechowski.

à    1. miejsce zajęła Julia Cukrowska z Publicznego Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II.

à    2. miejsce zajął Paweł Maćkowiak z Publicznego Gimnazjum nr 20 w Zespole Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku.

à    3. miejsce zajęła Weronika Sic z Publicznego Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.

à    Wyróżnienie przyznano uczennicy Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Izabeli Branickiej – Gabrieli Perkowskiej.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

Uczestnikom zaś dziękujemy za udział w konkursie.

Twórczo o Izabeli Branickiej – opowiadania konkursowe