Język polski – dodaj do ulubionych!

uczniowie biorą udział w zabawach językowychuczniowie wykonują układanki językowe

21 lutego obchodziliśmy święto naszego języka ojczystego. Uczniowie SP 10 mieli okazję przekonać się, że polszczyzna wcale nie jest jednolita, ale bogata i zróżnicowana terytorialnie.

Dzięki przygotowanym zabawom młodzież spróbowała swych sił w „Łamańcach językowych”, co okazało się zaskakująco trudne i jednocześnie zabawne. W „Fabryce słów życzliwych” wylosowane zadanie często stawało się wyzwaniem życzliwości. Stoliczek z archaizmami skupił wokół siebie uczniów chętnych do przetłumaczenia na współczesną polszczyznę słów dawnych. Uczniowie mogli też bawić się z ortografią podczas „Happeningu ortograficznego” lub zmierzyć się z frazeologizmami. Uczestnicy zabaw językowych chętnie grali w edukacyjne gry planszowe „Łowcy wyrazów”.

uczeń wykonuje ćwiczenia językowetablica z pracami uczniów na dzień języka ojczystegoprace uczniów na dzień języka ojczystegouczniowie losują pytania językowe

Piękno i bogactwo języka ojczystego możemy wspólnie świętować każdego dnia. Poprawność językowa to nasza najlepsza wizytówka. Dziękujemy za udział w zabawie!

nauczyciele języka ojczystego