Serdecznie gratulujemy Antoniemu Ledochowiczowi z klasy 6 a za zajęcie 2 miejsce w kategorii klas VI w I edycji Mistrzostw Białegostoku Szkół Podstawowych wyścigów rowerowych MTB. Uczniowki Klub Wygoda w Biaymstoku zaprasza do uczestnictwa w następnych edycjach wyścigów.


W dniach 22- 23 maja 2025r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytania klas 1-3. Zainteresowanie było duże. Najmłodsi uczniowie chętnie angażują się w takie inicjatywy, co bardzo nas cieszy. Warto i trzeba pielęgnować sztukę pięknego czytania, bo czym skorupka za młodu nasiąknie... Oto osoby nagrodzone:
|
Gratulujemy! |
Klasy 1 |
|
21 maja nasza szkolna biblioteka stała się niezwykle piękną przestrzenią umożliwiającą uczniom zaprezentowanie swych umiejętności wokalno-recytatorskich. To właśnie tutaj odbyła się 2. edycja szkolnego konkursu "Kwiaty dla Mamy", do którego z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się zarówno uczniowie klas 1-3, jak i ci ze starszych klas. Oto werdykt jury:
W kategorii klas I - III nagrody otrzymują:
I miejsce - Hanna Kaczmarek kl. IId;
I miejsce - Gabriel Dziekoński kl. IId;
II miejsce - Milena Wierzbicka kl. IIIc; Anastazja Krupska kl. IIIc;
III miejsce - Magdalena Masalska kl. IIIa.
Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymują:
Lena Gardziejczyk kl. Ia; Alan Kamiński kl. IId.
W kategorii klas IV - VI nagrody otrzymują:
I miejsce - Roksana Hniedziejko kl. IVb;
I miejsce - Zofia Zadykowicz kl. IVb;
II miejsce - Róża Średzińska kl. IVb;
III miejsce - Jan Dłużniewski kl. IVb.
Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymują:
Julia Kateusz kl. Vc; Zuzanna Sobolewska kl. Vb.
Serdecznie gratulujemy!

Zakończyliśmy szkolny konkurs na zbiórkę zużytych baterii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom za aktywny udział oraz ogromne zaangażowanie. Każda przyniesiona bateria to krok w stronę czystego środowiska i większej troski o naszą planetę.
W tegorocznej edycji udało nam się wspólnie zebrać 3 201 kg baterii, co jest ogromnym sukcesem całej społeczności szkolnej. Wszystkie baterie zostały przekazane do odpowiedniego recyklingu. Poniżej przedstawiamy klasy, które zebrały najwięcej baterii:
I miejsce – klasa III C: 540,1 kg, w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie to 21,604 kg
II miejsce – klasa II D: 429,4 kg, w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie to 17,176 kg.
III miejsce – klasa III A: 311,6 kg, w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie to 12,464 kg.
Zwycięzcom gratulujemy wytrwałości i ducha rywalizacji, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Informacje o nagrodach zostaną przekazane wychowawcom klas. Wyniki wszystkich klas na poniższym wykresie.

W dniu 12 maja w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Ducha Świętego naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko w towarzystwie Ks. Proboszcza Józefa Kozłowskiego.
W imieniu społeczności szkolnej, dostojnych gości przywitała pani dyrektor Urszula Bołtryk. Następnie, w czytelni naszej biblioteki, odbyło się spotkanie z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami administracji. Chór szkolny, pod kierunkiem pani Liliany Czyżewskiej, zaśpiewał pieśni: "Była cicha i piękna, jak wiosna" i "Barka", a uczennica klasy 7a Pasulina Zawadzka wyrecytowała piękny wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Tozmowa z kamieniem". Pani dyrektor opowiedziała naszym dostojnym gościom krótką historię naszej szkoły oraz przedstawiła prezentację przygotowaną specjalnie na tę okoliczność.
Spotkanie nie mogło się obyć bez miłej, serdecznej rozmowy Księdza Biskupa z uczniami. Młodzież zadawała pytania dotyczące codziennego życia Ekscelencji, a także historii powołania do kapłaństwa. Wspólny dialog wprawił wszystkich uczestników spotkania w dobry nastrój i wywołał pozytywne emocje. Na zakończenie wizyty Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko udzielił zebranym pasterskiego błogosławieństwa, a uczniowie podziękowali gościowi za przybycie wręczając upominek namalowany przez naszych uczniów.
Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Wizyta tak szanownych gości była wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.
















